Home Lebenslauf Lehrangebot Mitarbeiter Bildergalerie Links Suche
Schriftenverzeichnis Forschung Dissertationen Hausarbeiten Kontakt
Home - Lebenslauf - Polska

voelkerrecht

 

 

 

Deutsch English Français Español Chinesisch Rusisch Polska Hungarisch Rumänisch Italiano Arabisch Mongolisch Koreanisch Bairisch

Professor Dr. iur. utriusque Dr. iur. utriusque habil. Dr. h. c. mult. Gilbert Gornig

ständiger Gastprofessor an der School of Law der Universität Harbin, Volksrepublik China, ständiger Gastprofessor an der Universität Wuhan, Volksrepublik China und ständiger Gastprofessor an der Lucian Blaga-Universität, Sibiu/Hermannstadt, Rumänien. Richter am Hessischen Verwaltungsgerichtshof a.D.
Polska

 

Profesor Gornig, ur. w 1950 r. w Deggendorfie, studiował prawo i nauki polityczne w Regensburgu i Würzburgu. Po aplikacji w Noymberdze i drugim egzaminie państwowym zrobił studia doktoranckie w Würzburgu pod patronatem profesora Dietera Blumenwitza. W roku 1984 uzyskał tytuł doktora iuris utriusque, a w roku 1986 doktora habilitowanego. Otrzymał venia legendi w dziedzinie prawa publicznego, prawa międzynarodowego i prawa publicznego obcego. Po profesurach zastępczych w Moguncji, Bayreuth i Getyndze został w 1989 r. powołany został jako profesor na Uniwersytecie Georga-Augusta w Getyndze, gdzie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Prawa Międzynarodowego i w latach 1994/1995 dziekana Wydziału Prawa. Profesor Gornig pracuje od kwietnia 1995 r. jako profesor na Uniwersytecie Philippa w Marburgu i jest kierownikiem Katedry Prawa Publicznego, Międzynarodowego i Europejskiego oraz dyrektorem Instytutu Prawa Publicznego. Od października 2006 r. pełni on również funkcję dziekana Wydziału Prawa.

Profesor Gornig był do 15 czerwca 2004 r. sędzią w sądzie administracyjnym w Kassel. Obecnie jest rzecznikiem instytutu naukowo-badawczego prawa usług finansowych, rzecznikiem instytutu badawczego średniej przedsiębiorczości, jak również rzecznikiem międzywydziałowej grupy roboczej Europa na Uniwersytecie w Marburgu. Dnia 13 marca 2003 r. uzyskał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Pecs (Węgry), a 20 marca 2009 r. tytuł doktora honoris causa Wydziału Prawa Uniwerytetu Luciana Blagi w Sibiu w Rumunii. Profesor dr dr h. c. mult. Gilbert Gornig wykłada gościnnie na uniwersytetach w Wuhanie, Harbinie i Nanjing of finance & Economics w Chinach oraz w Sibiu w Rumunii jako stały profesor tychże uniwersytetów.

Działalność naukowa profesor Gornig a obejmuje prawo państwowe, wszystkie kursy obowiązkowe prawa administracyjnego, międzynarodowego, europejskiego i państwowego.

Profesor Gornig przedłożył ponad 200 publikacji z dziedziny prawa państwowego, konstytucyjnego, międzynarodowego i europejskiego i prowdzi szeroką działalność wykładową. Jego zainteresowanie naukowe skupia się na zagadnieniach prawa międzynarodowego.

 

  Home Suche Impressum Datenschutz Kontakt Realisation  
© 2018 voelkerrecht.com. All rights reserved.